Celjani do zmage in drugega mesta v Trebnjem

Rokomet ostalo 10. Okt 201821:43 > 21:51
Facebook

Rokometaši Celja so danes v Trebnjem odigrali tekmo 5. kroga Lige NLB in slavili s 33:36 ter se z zmago povzpeli na drugo mesto.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju kroga v Ligi NLB, gostovali pri ekipi Trimo Trebnje, ki je pred srečanjem zasedala 2. mesto v prvenstvu.

Že začetek igre je pokazal, da se bo v Trebnjem igral hiter rokomet s številnimi zadetki. Tako sta igrali obe ekipi, Celjani pa so že ob začetku pokazali, da jih zanima zgolj zmaga. Po vodstvu z 0:2 so vodili ves čas, že v četrti minuti pa ostali brez Grošlja, ki je s poškodovanim kolenom zapustil igrišče in tako še povečal skrbi ter težave s sestavo ekipe. Danes se to še ni preveč poznalo, domači so sicer uspeli nekako držati korak z gosti tam do sredine prvega dela, ko je prednost Celja znašala največ za tri, v tem delu igre pa je bil v ospredju domačin v dresu Celja, Kristjan Horžen, nato pa so povsem prevladali gostje. Od petnajste minute dalje so celjski rokometaši stopili na plin, malce pred tem pa je v igro prvič vstopil tudi Accambray. Do 26. minute tekme so naredili delni rezultat 3:11, zelo uspešen v tem času je bil Kodrin, ki je v prvem delu zadel šestkrat, za plus 10 pa je zadel Vujović. Vse je kazalo, da so gostje že odločili vprašanje zmagovalca, nato pa v zaključku prvega dela povsem popustili in dopustili Trebanjcem, da so se do izteka trideset minut približali na le pet zadetkov zaostanka. A še bolj kot ta padec v igri, sta jih skrbeli že prej omenjena poškodba Grošlja ter Marguča, ki mu je močno otekla dlan in je tudi že zaključil srečanje.

Za drugi del je imel tako Tomaž Ocvirk na voljo le še enajst igralcev in Malusa, ki pa zaradi poškodbe prav tako ni bil v planu za igro ter Bečirija, ki je imel bolečine v hrbtu. Vse to je vplivalo na igro, kateri je v primerjavi s prvim delom malce padel tempo. Poleg tega se je v domačih vratih razbranil Brana in Trebnje, ki se je takoj na začetku drugega dela znašlo v zaostanku za sedem, je v 43. minuti uspelo rezultat znižati na -4, zaradi česar je minuto odmora zahteval Ocvirk. Po njej so gostje znova zaigrali malo bolje ter prednost ponovno dvignili na +6, nato pa razliko kljub nekaterim padcem brez večjih težav zadržali do konca, pa čeprav je Trebnje vsaj malce zagrozilo.

Celjane sedaj v nedeljo čaka obračun v Franciji proti Nantesu.