Nantes nadigral oslabljeno Celje

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po velikih težavah s poškodbami v precej zdesetkani zasedbi v Franciju pričakovano doživeli četrti poraz v Ligi prvakov. V 5. krogu jih je z 38:27 nadigral finalist lanske sezone Nantes.

Celjani so v Francijo pripotovali brez poškodovanih Domna Makuca, Josipa Šarca, Gala Marguča in Matica Grošlja. Na tekmi so sicer povedli z 1:0, nato pa so domačini prevzeli pobudo in hitro povedli s štirimi goli prednosti (6:2). S takšno razliko je Nantes vodil tudi ob polčasu (17:14).

Lanski finalisti najelitnejšega evropskega tekmovanja so si pot do zmage tlakovali na začetku drugega polčasa, ko so najprej goste šokirali z delnim izidom 6:1 in povedli s +10.

Celjani so se nato približali na šest golov zaostanka, v končnici pa spet popustili in izgubili z dvomestno številko.

Celjane po reprezentančnem premoru 4. novembra čaka ukraijnski Motor, ki je za prvi dve točki visoko ugnal Zagreb.