Krim tudi doma nemočen

RK Krim Mercator

Rokometašice Krima so v 5. krogu Lige prvakinj po pričakovanjih klonile proti madžarskemu Gyoru, ki je na Kodeljevem slavil z 32:23.

Čeprav so Krimovke obračun začele neobremenjene, saj so si že zagotovile napredovanje v drugi del, so Madžarke tudi v gosteh slavile brez večjih težav. Potem ko je bilo na Madžarskem 39:23 za Gyor, se je na Kodeljevem izzid ustavil pri 23:32 za gostje.

Aktualne evropske prvakinje so hitro povedle s 5:0, Krimovke pa so na prvi zadetek čakale do sedme minute. V nadaljevanju so zaigrale boljše in se približale na gol zaostanka (6:7), a je zaključek prvega polčasa znova pripadel Madžarkam, ki so na odmor odšle s šestimi zadetki prednosti – 9:15.

Domače so se v drugem polčasu samo dvakrat uspele približati na tri zadetke zaostanka, sicer pa so ritem igre ves čas narekovale gostje. Na koncu so slavile z devetimi zadetki prednosti.

Pri domačih je bila s petimi zadetki najboljša strelka Nina Zulić, pri gostjah pa je Eduarde Amorim zadela sedemkrat.

Ljubljančanke v zadnjem krogu rednega dela čaka gostovanje pri Thuringerju.