Celjani so se Krki oddolžili za superpokalni poraz

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja so na tekmi 10. kroga Lige NLB s 30:28 premagali Krko in se povzpeli na vrh lestvice slovenskega državnega prvenstva.

Gostje so obračun proti moštvu, ki jih je ugnalo v superpokalu, začeli odločno in že v 10. minuti povedli z 9:4. Zelo razigran je bil Tilen Kodrin, ki je že v prvem polčasu dosegel štiri zadetke. Pivovarji so priigrani prednost zadržali do odmora, ko je bil rezutat 18:13.

V drugem polčasu so rokometaši Krke zaigrali bolje in se z nizom 3:0, ki ga je v 40. minuti sicer presekal William Accambray, nekoliko približali. Celjani so nadaljevali z napakami v napadu, kar je domača ekipa izkoristila in se povsem približala – deset minut pred koncem je bil rezultat 24-22 v korist Celja. Gostje so nato s čvrsto obrambo vendarle tekmo dobili, zdaj pa jih čaka priprava na nov obračun z Zagrebom v ligi prvakov.

Pri Celju je bil na koncu s šestimi goli najbolj razpoložen Accambray, pri domačih pa jih je sedem dosegel Luka Florjančič.