Danska in Norveška za naslov svetovnega prvaka

Rokomet ostalo 25. Jan 201919:23 > 19:32

Danes sta bili odigrani obe polfinalni tekmi v boju za naslov svetovnega rokometnega prvaka. V finale sta se danes uvrstili Danska in Norveška, slednji se bosta v nedeljo pomerili za zlato medaljo.

Na prvi polfinalni tekmi je danes Danska premagala dvakratne zaporedne prvake in hkrati seveda tudi branilce naslova. V Hamburgu so Danci s kar 38:30 povsem razbili in deklasirali Francoze, ki so bili povsem brez moči. Že po prvem polčasu so Danci vodili s šestimi zadetki prednosti v drugem pa so branilce naslove še dodatno dotolki. Pri zmagovalcih je blestel kdo drug kot prvi zvezdnik Mikkel Hansen, ki je zabil kar 12 zadetkov.

Na drugem polfinalnem obračunu pa so Nemci pred domačimi gledalci doživeli boleč udarec, saj jih je v polfinalnem boju premagala reprezentanca Norveške, ki je bila boljša z 31:25. Skandinavci so bili v prednosti vse od sredine prvega polčasa dalje, le te prednosti pozneje niso več izpustili iz rok. Domačini so v zaključku tekme poizkušali iti na glavo, vendar jim ni uspelo, na koncu pa so izgubili s kar šestimi goli zaostanka.