Hrvati potonili, Švedska prepričljiva za peto mesto

Jörg Schüler/Getty Images

Rokometaši Hrvaške so v tekmi za peto mesto izgubili proti Švedski, v obračunu za sedmo mesto so Španci prek Egipta prišli do nastopa v kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu.

Hrvati so ob koncu svetovnega prvenstva doživeli boleč poraz, po katerem se domov vračajo s šestim mestom, saj je bila Švedska v tekmi za peto mesto prepričljivo boljša s 34:28.

“Kavboji” proti Švedom niso pokazali praktično ničesar, kar jih je krasilo v prvem delu prvenstva. Po slabem začetku dvoboja so Hrvati naredili veliko tehničnih napak in igrali slabo obrambo.

V zaključku prvega polčasa so naši južni sosedi zaigrali nekoliko boljše, vendar so v drugem delu na igrišču znova zagospodarili Švedi, katere prednost je do končnih 34:28 naraščala iz minutte v minuto.

Pri Hrvati je bil s petimi zadetki najbolj razpoložen Luka Stepančić, pri Švedih pa je šest zadetkov dosegel Ekberg.

Švedom peto mesto prinaša nekoliko lažji žreb za kvalifikacije za olimpijske igre v Tokiu, kamor so se po zaslugi zmage v tekmi za sedmo mesto proti Egiptu prebili tudi Španci.