Velenjčani tudi ob jubileju niso našli rešitve za Celje

Rokometaši Gorenja na praznovanju 60. obletnice kluba niso uspeli premagati največjega rivala Celja Pivovarne Laško. Pivovarji so derbi državnega prvenstva v Rdeči dvorani dobili s 30:26.

S tem se je podaljšal niz neporaženosti Celja proti Velenjčanom. Ta zdaj traja že 26 tekem, Celjani pa so v tem času nanizali kar 23 zmag.

Začetek tekme je bil izenačen, nato pa so domači stopili na plin in prišli tudi do štirih golov prednosti. Gostje so imeli težave zaradi agresivne obrambe 5-1, a so se po minuti odmora pri rezultatu 10:6 uspeli predramiti. Še do konca prvega dela so prišli do izenačenja, rezultat polčasa pa je tako bil 12:12.

Gostje so drugi polčas začeli bolje in takoj prišli do treh golov prednosti ter jo dolgo uspešno držali. Velenjčani so imeli v končnici napad za izenačenje, a so ga zapravili. Upov po zmagi je bilo konecko je Rok Ovniček manj kot dve minuti pred koncem zadel za 28:25. Prvo ime tekme je bil s sedmimi goli William Accambray.