RK Gorenje Velenje/Facebook

Rokomet

09.02.2019 | 22.20 > 22:21

Velenjčani slavili v Mariboru

Potem ko so Trebanjci na prvi tekmi 17. kroga državnega prvenstva v rokometu šokirali vodilno Celje PL, je Velenje v derbiju kroga z 21:20 odpravilo Maribor.

Velenjčani tokrat niso uspeli presenetiti.

Gorenje je z zmago na tretjem mestu pobegnilo Mariboru, ki se je vse do konca boril za zmago na derbiju 17. kroga 1. SRL. Razlika med Velenjčani in Mariborčani sedaj znaša štiri točke.

Ose so prvi polčas dobile z 11:9, tudi v drugem polčasu pa so gledalci spremljali tekmo gol za gol. Svoje priložnosti so imeli tudi domači, a so bili v ključnih trenutkih nekoliko bolj zbrani gostje, ki so na koncu slavili z 21:20.