Četrti poraz zapečatil usodo Krima

RK Krim Mercator

Potem ko so rokometašice Krim Mercatorja izgubile tudi v 4. krogu drugega dela Lige prvakinj z 21:29 proti Kristiansandu, so ostale brez možnosti za preboj med najboljših osem. Gorenje je v derbiju 19. kroga državnega prvenstva z 32:23 premagali Loko, jutri na SK 1 lokalni derbi med Dobovo in Krko.

Krimovke so bile v prvem polčasu (14:14) in na začetku drugega polčasa enakovredne tekmice domačim. V zadnji četrtini dvoboja je igra Krima razpadla, igralke Kristiansanda pa so priden polnilo mreže Ljubljančank. Na koncu je bil izid 29:21 v korist domačih, ki so tako dokončno pokopale vse upe Ljubljančank za četrtfinale.

Pri Norvežankah je bila najučinkovitejša Reistadova s sedmimi goli, pri gostjah je Tjaša Stanko dosegla osem zadetkov.

Na domačem parketu je Gorenje v derbiju 19. kroga državnega prvenstva gladko z 32:23 odpravilo Loko in se utrdilo na tretjem mestu na lestvici. Matic Verdinek je za domače dosegel sedem zadetkov. Zelo zanimivo bo tudi jutri, ko se bosta v neposrednem prenosu na SK 1 ob 18:15 pomerila lokalna tekmeca Dobova in Krka.