Celje opustilo upe na osmino finala

Twitter/RK Celje PL

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na domači tekmi lige prvakov s 33:36 izgubili proti zvezdniški zasedbi PSG-ja.

Pred okoli 5500 gledalci je domača zasedba proti velikanu iz Pariza začela pogumno in v osmi minuti povedli z rezultatom 7:3. Po vodstvu “vitezov” z 10:5, je trener gostov Raul Gonzalez vzel minuto odmora, po kateri se je vse spremenilo. Do polčasa so Nikola Karabatić, Uwe Gensheimer, Sandor Sagosen, Luc Abalo in druščina priključili na 17:17.

V drugem delu srečanja so Parižani prvič povedli, si nabrali prednost in tekmo mirno pripeljali do konca. S tem so si priigrali prvo mesto v skupini B, Celjanom pa zaprli vrata osmine finala. Najboljši strelec pri domačih je bil tokrat William Accambray s petimi zadetki, pri gostih je blestel Luc Abalo (8 golov).