Trojica Mariborčanov potrjena za prihodnjo sezono

RK Maribor Branik

Kljub temu, da se je sezona šele dodobra prelevila v drugo polovico, so v vodstvu RK Maribor Branik sodelovanje sklenili z mladim nadarjenim Nejcem Planinškom, vijoličasti dresi pa bosta tudi v prihodnji sezoni nosila Andraž Velkavrh in Iulian Jerebie.

Občasni kadetski reprezentant Nejc Planinšek bo junija dopolnil 19 let, nase pa je opozoril z dobrimi predstavami v mlajših kategorijah RK Maribor Branik, kjer je bil venomer eden izmed nosilcev igre. V letošnji sezoni je v 1. Mladinski ligi na 14 srečanjih dosegel kar 61 zadetkov, pri članih pa je na 14 srečanjih zadel 4-krat. Za člansko moštvo je sicer debitiral že v lanski sezoni, sedaj pa je vodstvo kluba z njim sklenilo 5-letno sodelovanje.

V klubu pa še vsaj eno sezono ostaja Andraž Velkavrh, ki se je v preteklih dveh sezonah in pol uveljavil kot eden izmed stebrov mariborske igre.

Dodatno zaupanje klubskih veljakov pa si je z dobrim delom in predstavami pridobil tudi romunski krožni napadalec z madžarskim potnim listom Iulian Jerebie, s katerim je vodstvo kluba sodelovanje sklenilo še za leto.

Ravno rokometaše Maribora pa boste lahko spremljali na parketu v sobot od 20:30 dalje na SportKlubu1, ko se bodo pred domačimi gledalci pomerili proti Ormožu.