Vujo Mlakarja nadomestil s Cehtetom

RZS

Selektor slovenske moške reprezentance Veselin Vujović je pred začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo ostal brez Žige Mlakarja, ki ga bo nadomestil član Gorenja Nejc Cehte.

Selektor moške članske reprezentance Veselin Vujović v prvem ciklusu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2018 na Hrvaškem, v katerih se bo Slovenija pomerila s Švico in Portugalsko, ne bo mogel računati na desnega zunanjega igralca Celja Pivovarne Laško Žigo Mlakarja, ki je zaradi poškodbe kolena izpustil že olimpijske igre 2016.

Mlakar, ki je v tej sezoni Lige prvakov in Lige SEHA prikazal dobre igre in zabil že 43 golov, si je na enem izmed treningov celjske ekipe v pripravah na dvoboj s Kristianstadom (29:29) poškodoval mečno mišico in naj bi bil po besedah kluba z igrišč odsoten vsaj 14 dni.

Med dvajsetimi kandidati za nastop na prvih dveh tekmah ga bo zamenjal 24-letni rokometaš Gorenja Velenja Nejc Cehte, ki je doslej za člansko izbrano vrsto zaigral dvakrat – pred tremi leti je nastopil na dveh pripravljalnih dvobojih proti Nemcem. Brestaničan, ki za velenjsko moštvo igra od leta 2013, je v tej sezoni Lige SEHA dosegel 19 zadetkov, največ (5) za zmago os proti Nexu Našicam.