Bleda predstava Slovenije komaj dovolj za zmago

Rokomet ostalo 11. Apr 201919:20 > 19:23
RZS/Twitter

Slovenska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijah za EP 2020 v Almereju z veliko težavami šele v zaključku tekme premagala Nizozemsko s 26:27, potem ko je vso tekmo lovila tekmeca.

V prvem polčasu je slovenska reprezentanca delovala zelo bledo. Nizozemci so vse skupaj znali izkoristiti in bili skozi celoten prvi polčas v prednosti. Največ so vodili za +5. Slovenija pa je do konca prvega dela zaostanek uspela zmanjšati na 12:11.

Tudi v drugem polčasu se prav veliko ni spremenilo, Slovenija še naprej ni prešla v vodstvo, domači pa so pobegnili tudi na +4. Naši so se takoj vrnili nazaj v igri in rezultat poravnali na 21:21. Vse do zaključka tekme je Slovenija lovila Nizozemce, ki so našim predstavljali trd oreh.

V 58. minuti, ko je imela Slovenija igralca več, je Blaž Blagotinšek s črte izenačil na 26. Nizozemci so naredili prekršek v napadu, Slovenci pa so po zadetku Blaža Janca prvič na tekmi povedli. In do konca je ostalo pri rezultatu 27:26.