Vujović: Degradiran sem kot človek, kot trener…

Veselin Vujović, Foto: Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Selektor slovenske rokometne reprezentance Veselin Vujović je po samo devetih mesecih odstopil z mesta trenerja Železničarja iz Niša in se bo v prihodnje znova osredotočil samo na vodenje Slovenije.

Veselin Vujović je odstopil po porazu Železničarja proti Vojvodini (23:22), a v prvi vrsti se je za odhod odločil zaradi finančnih težav kluba, ki bi si ga še naprej želel videti na klopi.

Mislim, da je to moralno dejanje po dveh porazih pa tudi po dolgi in težki sezoni, ki je od začetka do danes vse, samo ne dobra sezona za klub in mene. Na svojih ramenih sem nosil veliko pritiska. Ne mislim, da je imel kdorkoli slabe namere, nikomur nič ne zamerim, vendar sem delal v nenormalnih pogojih s pogostimi finančnimi težavami in ne morem več,” je ob odstopu pojasnil Vujović.

Slovenski selektor je pojasnil, da je splet različnih okoliščin pripeljal do tega, da ni uspel uresničiti začrtanih ciljev pred sezono. “Finančne težave od samega začetka, logistika, strašno slab položaj, degradiran sem kot človek, kot trener, kot strokovnjak. Ogrozil sem zdravje, ogrozil sem mir, ki ga imam s svojo družino in mislim, da je najboljše, da odstopim,” je dodal Vujović, ki bo v prihodnosti znova osredotočen zgolj na vodenje slovenske reprezentance.