Celjani dobili derbi in povečali prednost na lestvici

Twitter/RK Celje PL

Vročica v rokometnem državnem prvenstvu je z največjim derbijem v 5. krogu Lige za prvaka dosegla vrhunec. Velenjčani so se s Celjani pomerili v Rdeči dvorani, izredno napeta tekma pa se je končala z rezultatom 30:27 v korist Pivovarjev.

Celjani so imeli pred derbijem tri točke prednosti pred Velenjčani, ki so želeli pred svojimi navijači prekiniti negativno serijo proti večnemu tekmecu. Ta traja že od decembra 2013.

Uvod tekme je pričakovano postregel z zelo izenačeno igro. Gostje so v 10. minuti pri rezultatu s 6:4 prvič povedli za dva zadetka, a so jih domači rokometaši hitro ujeli. V končnici prvega dela so se Celjani razigrali in v 26. minuti povedli s 15:12. Nekaj trenutko zatem je na 16:12 povišal William Accambray, domači trener Zoran Jovičić pa je pričakovano reagiral z minuto odmora. Ta je osam pomagala, saj se je zaostanek do konca prvega polčasa prepolovil (14:16). Prvo ime prvega polčasa je bil s šestimi goli krožni napadalec gostov Kristjan Horžen.

Na začetku drugega dela je dva gola hitro dosegel Jaka Malus, Celjani pa so v nadaljevanju dolgo držali vsaj dva gola prednosti. Pri rezultatu 22:19 je v protinapad krenil Josip Šarac, ki pa ga je zaustavil domači vratar Mirza Taletović. V drugem delu drugega polčasa je celjsko igro močno poživil Domen Makuc, a so vztrajni gostje s čvrsto obrambo ostajali zelo blizu. Celjani so osem minut pred koncem vodili s 26:24 in prednost brez večjih težav pripeljali do konca.

Prvi strelec tekme je bil z osmimi goli celjski igralec BrankoVujović, pri Velenjčanih pa jih je sedem dosegel Matic Verdinek.