Velenjčani so se hitro pobrali

RK Maribor Branik

Rokometaši Gorenja so v šestem krogu končnice državnega prvenstva prišli do prepričljive zmage a gostovanju v Mariboru (22:28) in tako potrdili, da so hitro pozabili poraz proti Celju (pivovarji so že v petek z 29:22 odpravili Koper) v prejšnjem krogu.

“Tekmo smo slabo začeli in se lovili vse do zaključka 1. polčasa. Nato smo se uspeli pobrati in nekako uspeli pripeljati tekmo v svojo korist. Morali smo dati vse od sebe še posebej zato, da smo nadoknadili vse manjkajoče igralce,” je bil po koncu srečanja v štajerski prestolnici zadovoljen član Gorenja Miha Kavčič.

Gostje so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (10:12), tudi v drugem polčasu pa ves čas imeli prednost, ki je nekajkrat znašala tudi štiri zadetke. Domači so imeli priložnost, da bi se v zaključku povsem približali gostom, vendar vsakič ostali za malenkost prekratki. Gorenje je na koncu slavilo s prepričljivih 28:22 in se vodilnemu Celju, ki je v petek brez večjih težav opravil s Koprom (29:22), znova približal na pet točk zaostanka.

“Bila je zelo težka tekma. Mi smo se borili in dali vse od sebe, ampak ponovno nam je malo zmanjkalo tako kot na vseh tekmah proti vodini trojici. Meni, da je naš največji problem, da na zdržimo vse 60 minut srečanja. 15-20 minut odigramo zelo dobro, pride do nekaterih menjav in pričnemo izgubljati žoge. To takšna ekipa kot je tudi Gorenje zna s pridom izkoristiti. Tako so dosegli nekaj lahkih zadetkom, mi pa smo v napadu mučili tudi več kot minuto včasih in tako nepotrebno izgubljali energijo. Na koncu zgleda kot rutinirana zmaga Gorenja in malo mi je žal, ker se res lahko enakovredno kosamo z njimi, a delamo žal preveč napak,” je bil razočaran kapetan Maribora Tadej Sok.

Nove zmage so se veselili tudi Ribničani, ki so bili v gosteh z 31:23 boljši od Loke.