Velenjčani po petih letih in pol prekinili celjski urok

RK Gorenje Velenje/Facebook

Rokometaši Gorenja so v polfinalu slovenskega pokalnega tekmovanja v Novem mestu prvič po petih letih in pol premagali večne rivale iz Celja in dobili priložnost, da v nedeljo po letu 2003 znova osvojijo pokalno lovoriko (drugo v zgodovini kluba). V finalu jih čaka domača Krka.

Velenjčani so rokometaše Celja Pivovarne Laško nazadnje premagali decembra leta 2013, v dolenjski prestolnici pa dobrih pet let in pol kasneje slavili z 29:27. Gorenje je ključni del naloge za skalp večnih tekmecev opravilo v prvem polčasu, v katerem so si ose nabrale šest zadetkov prednosti.

Prednost Velenjčanov se je začela višati po 13. minuti. V napadu je celjsko mrežo rešetal Matic Verdinek, v vratih pa je blestel Emir Teletović. V 26. minuti je Gorenje vodilo s 16:9, na polčas pa so izbranci Zorana Jovičića odšli s šestimi zadetki prednosti (18:12). Verdinek je v prvem polčasu dosegel osem zadetkov, kapetan David Miklavčič je dodal štiri.

Tudi po odmoru so Velenjčani leteli po igrišču in v 37. minuti povedli z osmimi zadetki prednosti (22:14). Celjani se kljub visokemu zaostanku niso predali in v nadaljevanju zaigrali boljše, ves čas zmanjševali visoko prednost Gorenja, na koncu pa ob pomanjkanju igralnega časa vendarle morali priznati premoč.

Prvi strelec Gorenja Verdinek je srečanje končal z devetimi zadetki, pri pivovarjih je bil s šestimi zadetki najbolj učinkovit Gal Marguč.

V drugem polfinalu je Krka v lokalnem dvoboju s 24:20 odpravila Sviš iz Ivančne Gorice. Domačini so odpor gostov strli šele v samem zaključku srečanja in se drugič zapored uvrstili v finale. Pri Krki je bil s sedmimi zadetki najboljši Leon Rašo, pri Svišu pa je bil najbolj učinkovit Matej Košir s štirimi zadetki.