Slovenci v Cerkljah razbili Avstrijce

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Slovenska rokometna reprezentanca je v Cerkljah na Gorenjskem odigrala prijateljsko tekmo z Avstrijo, ki jo s klopi vodi Aleš Pajovič. Z zavzeto in učinkovito igro so Slovenci prepričljivo premagali severne sosede, ki so tudi eni izmed treh gostiteljev evropskega prvenstva 2020.

Slovenci so v tekmo že od začetka krenili zelo zavzeto in takoj prevzeli pobudo. Avstrijci so se po zaostanku z 0:3 otresli začetnega pritiska in se v drugi polovici prvega polčasa, približali na le gol zaostanka pri 10:9 in 11:10. Nato so se naši fantje zbrali in polčas dobili z 18:11.

V drugem so nadaljevali v podobnem slogu in strpno povečevali razliko, ki se je ob koncu tekme ustavila pri +16 (35:19). V naši izbrani vrsti so priložnost dobili vsi igralci, ob tem je pred domačo publiko, v slovenskih vratih, debitiral tudi Aljaž Panjtar.

Najboljši strelec domače izbrane vrste je bil Mario Šoštarič z devetimi zadetki, Tilen Kodrin in Aleksander Špende pa sta jih dodala po pet.

Zadovoljen sem. Pokazali smo pravi pristop, skozi celotnih 60 minut. Veliko smo tekli, vratarji so dobro branili in vsi so dobili priložnost za igro. V nedeljo bomo videli, kako je pripravljen Vid Kavtičnik, Jure Dolenec je dobil nekaj minut, ki si jih je želel, pride pa tudi Darko Cingesar. Pred tekmo z Latvijo sem optimističen in verjamem, da lahko s takim pristopom igramo še bolje,” je bil zadovoljen selektor Slovenije Veselin Vujović, medtem ko je Panjtar dodal: “Ob debiju v slovenskih vratih se mi je zagotovo odvalil kamen od srca po prvi obrambi. Pokazali smo dobro predstavo, s trdo obrambo in kolektivno igro v napadu. Kljub temu, da je bila tekma prijateljska, smo jo vsi odigrali na zelo visoki ravni. Za to čestitam celotni ekipi, saj je bilo tudi meni lažje. V reprezentanci se sicer počutim odlično in tudi vzdušje pred preostalim kvalifikacijskima tekmama za EP 2020 je fantastično.” (vir: RZS)