Obupen drugi polčas rokometašev vseeno dovolj za zmago

Slovenija se je uvrstila na svoje 12. tekmovanje stare celine v rokometu, potem ko je v Bonifiki "padel" eksot Estonija.

Izbranci Veselina Vujovića so takoj po prvem sodniškem pisku zagospodarili na igrišču in Estoncem ušli na visoko prednost petih golov že pred polovico prvega polčasa. Na odmor so odšli z vodstvom 19:11.

V drugem polčasu so se Estonci prebudili, domači pa povsem zaspali in z medlo igro dovolili, da se prednost topi. Na koncu je znašala le štiri gole (32:28), a je zmaga dovolj za 1. mesto v skupini 4 ter neposredno uvrstitev na EP. Najboljši strelec državne izbrane vrste je bil danes krožni napadalec Matej Gaber s 7 goli.

Evropsko prvenstvo na začetku prihodnjega leta (10. do 26. januar 2020) družno gostijo Švedska, Avstrija in Norveška. Žreb skupin bo potekal 28. junija, gostil ga bo Dunaj.