Luka Živžej se vrača v Celje

RK Celje Pivovarna Laško

V RK Celje Pivovarna Laško se po dveh sezonah v Nemčiji in zaključku kariere, vrača Luka Žvižej, ki bo okrepil ekipo, ki skrbi za vse aktivnosti ob in za igrišče.

Maja 2017, ko je bilo jasno, da Luka Žvižej takrat zapušča celjske vrste, mu je celjski klub zaželel uspešno nadaljevanje kariere, v skladu s sloganom “Enkrat za Cele, vedno za Cele”, pa je Luko že takrat povabil, da se nekoč vrne v drugačni vlogi. Dve leti kasneje se tako poti nekdanjega igralca, ki je v članski ekipi Celja preživel deset sezon, je 4. najboljši strelec v zgodovini kluba (1392 zadetkov) in 4. na večni lestvici nastopov (396), zaigral pa je za vse klubske selekcije in se veselil številnih naslovov prvaka, hkrati pa je tudi rekorder po številu doseženih zadetkov v slovenski reprezentanci, znova združujeta. Luka je že kot igralec veljal za nepopustljivega borca, vodjo na igrišču in mentorja mladim, sedaj pa bo gotovo enako kazal ob igrišču. Vse te izkušnje, ki jih je nabiral z igranjem v Celju ter Španiji, Madžarski in Nemčiji, bo sedaj lahko prenašal na mlade, klub pa mu bo pomagal, da uresniči ambicije, ki jih ima po koncu igralske kariere, hkrati pa pričakuje, da bo Luka velika dodana vrednost klubskemu ustroju.

Luka Žvižej o vrnitvi domov: “Občutki ob dogovoru so enkratni, vračam se namreč domov. Hitro smo našli skupni jezik, imamo podobno vizijo in cilje, ki so v Celju vedno visoki. Vesel sem, da bom svojo pot po zaključku igralske kariere nadaljeval tu, kjer sem jo v rokometu tudi začel. To je moj klub, Celje je moje mesto, v tem okolju je moj dom in tukaj se najbolje počutim. Zato verjamem, da bo to sodelovanje dalo dobre rezultate, vsekakor pri meni velja Enkrat za Cele, vedno za Cele. Zato obljubljam, da se bom podobno kot prej na igrišču, tudi sedaj ob njem vedno po maksimalnih močeh boril za naše skupne cilje.”

Rok Plankelj o vrnitvi Luke: “Veseli smo, da se je Luka vrnil domov v klub kjer je naredil prve rokometne korake. Je Celjan in oseba v rokometnem svetu, ki je ni potrebno posebej predstavljati. Ima številne izkušnje, za katere želimo, da jih bo lahko uporabil za delo v našem klubu. Verjamemo, da bo z vsem naštetim in karakteristikami, ki jih ima, dodana vrednost našemu delu in da nas skupaj čaka lepa prihodnost.”