Slovenski mladinci za začetek SP-ja odpihnili Tunizijo

RZS/Twitter

Slovenska mladinska rokometna reprezentanca je svetovno prvenstvo v Španiji začela z odliko. V prvem krogu je v skupini A z 32:25 (17:14).

Aktualni mladinski evropski prvaki so tekmo začeli samozavestno in takoj zagospodarili na igrišču. Izbranci Saše Prapotnika so povedli s 4:0, Tunizijci pa so svoj prvi gol dosegli šele v osmi minuti. Z odlično igro v obrambi je prednost rastla do 20. minute, ko je Slovenija povedla s 13:6. Nato je sledil padec koncentracije v igri Slovenije, kar so Tunizijci znali izkoristiti. Do konca polčasa so se približali na 17:14.

Prapotnik je v drugem polčasu v obrambo vrnil Nika Pirnata in prav slednji je bil tisti, ki je Sloveniji vnovič dvignil samozavest v obrambi. Naši fantje so nato znova prihajali do protinapadov in si spet priigrali lepo prednost. Obračun je bil odločen v 52. minuti, ko je Slovenija tretjič na tekmi povedla s +8 (30:22).

Najboljši strelec Slovenije je bil s sedmimi goli Gregor Ocvirk. Pri Tuniziji sta po šest golov prispevala Ala Mustapha in Mohamed Darmoul.

Slovenci bodo znova na delu v četrtek, ko se bodo ob 17. uri pomerili z Japonci. Tekmo boste lahko pospremili tudi v prenosu na Sportklubu.