Dominik Pekeč/ŠD Šport

Rokomet

21.07.2019 | 21.35 > 21:46

Slovenci v končnici strli odpor neugodne Srbije

Slovenska mladinska rokometna reprezentanca nadaljuje z zbiranjem zmag v skupinskem delu SP-ja v Španiji. Na tekmi 4. kroga so varovanci Saše Prapotnika s 30:28 premagali Srbijo.

Rokomet, Slovenija

Aktualni evropski prvaki so se s Srbijo merili tudi na lanskem evropskem prvenstvu v Celju, kjer so Slovenci zanesljivo slavili. Tokratna tekma je bila veliko bolj napeta in se je prelomila šele v zadnjih minutah, ko je v vratih Slovenije blestel Gašper Dobaj.

Slovenija je tekmo odprla neprepričljivo, Srbi pa so bili zelo motivirani. Po menjavi v vratih pri Sloveniji, ko je priložnost v deseti minuti dobil Dobaj, je slovenska prednost vendarle narasla. Tudi srbski vratar Todor Jandrić je znova kazal svoj razkošen talent in prav na njegovih krilih se je Srbija v 22. minuti približala na vsega gol zaostanka (11:10). Rezultat prvega polčasa je le nekaj sekund pred iztekom igralnega časa postavil Tim Rozman, ki je zadel za 16:15.

Drugi polčas je bolje začela Srbija, ki je povedla s tremo goli. Prapotnik je reagiral z minuto odmora, Slovenija pa se je tudi z bučno podporo navijačev približala na gol zaostanka (25:24). Na krilih Dobaja so naši fantje nato prišli do preobrata in v končnico vstopili s +2 ter prednost zadržali vse do konca.

Najboljši strelec Slovenija je bil znova Gregor Ocvirk, ki je dosegel kar 10 golov.

ŠD Šport

Slovenke z zmago proti Kongu sklenile SP

Slovenska ženska članska reprezentanca je nastope na svetovnem prvenstvu na Japonskem sklenila na 19. mestu. Na zadnji tekmi so izbranke Uroša Bregarja tekmice iz Konga odpravile z 29:27.

Po svetovnem prvenstvu odhaja na Hrvaško

Slovenska rokometna reprezentantka Aneja Beganović je okrepila Podravko Vegeto, so potrdili v hrvaškem klubu, kjer že igra tudi Tjaša Stanko.

V tekmi za napredovanje Srbkinje zaustavila Slovenke

Slovenske rokometašice so odlično začele odločilni obračun skupinskega dela svetovnega prvenstva na Japonskem, na koncu pa morale po infarktni končnici vseeno priznati premoč Srbkinjam, ki so bile boljše z 29:27.