Slovenci po začrtani poti

Rokomet ostalo 23. Jul 201913:03 > 13:19
RZS/Twitter

Slovenski rokometaši U21 na Svetovnem prvenstvu še neporaženi, v boju na izpadanje pa proti Južni Koreji. Tekma v neposrednem prenosu na Sportklubu!

Danes je na Svetovnem prvenstvu U21 v Španiji dan počitka, jutri pa bo naša reprezentanca igrala najpomembnejšo tekmo doslej. Nasprotnik je absolutno premagljiv, kar so naši reprezentanti že dokazali na pripravljalni tekmi v Zrečah, ko so Korejce premagali za en zadetek.

Južna Koreja je v skupinskem delu izgubila proti Švedski, Franciji in Egiptu, gladko premagala pa Nigerijo in Avstralijo s skupno gol razliko +8. Azijci so doslej v povprečju zabijali kar po 35 golov na tekmo, Slovenija pa 31.

Današnji dan bodo izbranci selektorja Saše Prapotnika izkoristili za regeneracijo in izboljšanje zdravstvenega stanja, saj sta zaradi viroze nekaj energije izgubila Miha Kavčič in Tim Rozman

Saša Prapotnik, selektor Slovenije
: “Tekma je bila zelo temperamentna. Pokazali smo pravi karakter in dokazali, da verjamemo vase. To nas je po zaostanku vrnilo v igro. Pomembno je, da še naprej vztrajamo na začrtani poti, ki jo krasi izjemna obramba. V nadaljevanju bi želel, da izpilimo napad, dodamo kakšen protinapad in dosežemo kakšen lahek gol.”

Drugi najboljši strelec prvenstva je levi zunanji slovenske reprezentance Gregor Ocvirk, ki je doslej na 5ih tekmah zabil 35 golov in bil večkrat izbran za najboljšega posameznika tekme. Najboljši strelec je trenutno Portugalec Diogo Silva (48 golov), sicer tudi nov član Celja PL.