Getty Images/Alex Grimm

Rokomet

03.08.2019 | 08.20 > 08:25

Slovenke so se dobro upirale favorizirani Franciji

Slovenska ženska kadetska reprezentanca je na drugi tekmi EP v Celju izgubila proti Francozinjam. Končni rezultat tekme je bil 13:17. Najkoristnejša igralka tekme je bila Karin Kuralt.

Tekma med Slovenijo in Francijo je v Celje znova pripeljala veliko navijačev, ki so bili priča borbeni slovenski reprezentanci. V slovenskih vratih se je izkazalaKuraltova, ki je ubranila tudi francosko sedemmetrovko. Kot prva se je na seznam strelk za domačo reprezentanco v 13. minuti vpisala Valentina Klemenčič (1:5). Po tem so Slovenke strnile svoje vrste in po treh zaporednih strelih zaostanek znižale na 5:6. Žana Kadič je štiri minute pred koncem prvega polčasa najprej izenačila (6:6), Nina Kovšča pa je zatem z dvema zaporednima zadetkoma Slovenijo prvič popeljala v vodstvo (8:6). Prvi polčas se je končal z rezultatom 8:9.

Prvi gol v drugem polčasu je dosegla Valentina Klemenčič in semafor je kazal dva gola prednosti za gostiteljice. S tremi zaporednimi zadetki so tekmice znova prišle do minimalnega vodstva (10:11). Po izenačenju (11:11) so favorizirane Francozinje v napeti končnici pokazale več zbranosti in na koncu slavile s 17:13.

"Dekleta so odigrala zelo zbrano in predvsem zelo dobro v obrambi. Ves čas nas je v igri držala tudi izjemna vratarka. Punce so pokazale karakter in z optimizmom pričakujemo naslednje tekme, na katerih si nadejamo kakšne točke," je po tekmi dejal selektor Boris Čuk.

Petek, 2. avgusta
SLOVENIJA 13:17 FRANCIJA
Slovenija: Kadič 4, Kovšca 3, Klemenčič 2, Novak 2, Kralj 2.

Kek vpoklical še Mitrovića in Gnezdo Čerina

Slovenska nogometna reprezentanca se bo v ponedeljek odpravila na Poljsko, kjer jo v torek čaka še zadnja tekma v kvalifikacijah za EURO 2020. Selektor Matjaž Kek je za zadnjo tekmo reprezentanci priključil še Adama Gnezdo Čerina in Nemanjo Mitrovića.

Še en dober teden za reprezentante

Slovenski odbojkarski reprezentanti in reprezentantke so v svojih evropskih in azijskih klubih odirali nove kroge prvenstev. Priložnost za igro so dobili praktično vsi in jo tudi dobro izkoristili.

Brez presenečenj; zmaga Francozom, Turkom in Islandcem

Na zadnjih treh kvalifikacijskih srečanjih za uvrstitev na EURO v skupini H so favoriti upravičili svoje papirnate vloge. Francozi in Turki so z 2:0 premagali Albanijo oz. Andoro, Islandija pa je bila z 2:1 boljša od Moldavije. Vsi trije so do zmag prišli v gosteh, na EURO gredo Francozi in Turki.

Matjaž Kek naknadno vpoklical še enega člana Maribora

Slovensko nogometno reprezentanco v kvalifikacijah za EURO 2020 čaka le še torkova tekma s Poljsko. Evropsko prvenstvo je že nedosegljivo, selektor Matjaž Kek pa bo v torek računal tudi na nekaj novih obrazov v primerjavi s sobotno tekmo z Latvijo.