Kadeti svetovno prvenstvo otvorili z zmago

RZS/Twitter

Slovenska moška reprezentanca do 19 let je z rezultatom 35:30 slavila na prvi tekmi svetovnega prvenstva v Severni Makedoniji. Najkoristnejši igralec tekme je bil Tadej Kljun z 11 goli.

Po izenačenem prvem delu tekme si je Slovenija prednost treh zadetkov zagotovila v začetku drugega dela, ko je prvič prišla tudi do najvišje prednosti za pet golov. Kljub glasni podpori slovenskih navijačev s tribun se je tekmec štiri minute pred iztekom igralnega časa približal na dva gola, po minuti odmora selektorja Klemenčiča pa je sledila obramba sedemmetrovke ter nekaj natančnih strelov, ki so Sloveniji prinesli prvo zmago v skupini.

Janez Klemenčič, selektor Slovenije: “Današnja zmaga je pomembna s psihološkega vidika. Vedeli smo, da je ekipa Čila kvaliteten tekmec, na katerega smo se dobro pripravili. Obramba v prvem polčasu ni bila takšna, kot bi želel, prejeli smo preveč golov. V drugem polčasu smo strnili svoje vrste in zasluženo zmagali.”

Naslednja tekma izbrano vrsto čaka v četrtek ob 20.30 proti Savdski Arabiji.