Alex Grimm/Getty Images

Rokomet

20.09.2019 | 21.05 > 21:09

Ribnica dobila dolenjski derbi

Rokometaši Riko Ribnice so s 26:23 dobili napeti derbi 3. kroga Lige NLB s Trimom iz Trebnja.

RK Trimo Trebnje, RD Riko Ribnica, rokomet

Trebanjci so tekmo pred svojimi navijači dobro začeli in bili v prvi polovici prvega polčasa boljši nasprotnik. Ribnica se je nato prebudila in v 14. minuti povedla s 7:6, nato pa dala v višjo prestavo in do konca polčasa prišla do prednosti s 17:11.

Gostitelji so v drugem polčasu prikazali povsem drugačen obraz in se vztrajno bližali ter poskrbeli, da je bil finiš tekme zelo dramatičen. V 28. minuti so Trebanjci trikrat zapravili priložnost, da bi se približali na gol zaostanka, na koncu pa je za končni rezultat 26:23 v zadnjih sekundah poskrbel Tomšič.

Pri Ribnici je s 14 obrambami blestel vratar Nebojša Bojić, po štiri gole pa sta dosegla Gašper Horvat in Stefan Ranisavljević. Prvi strelec tekme je sicer bil član Trebnja Dino Hamidović, ki je tekmo končal s sedmimi zadetki.