Najvišji poraz Celja PL v Ligi prvakov

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Čeprav so Celjani v Barcelono odšli brez rezultatskega pritiska, se tudi na krilih neobremenjenosti niso uspeli izogniti visokemu porazu proti Kataloncem v 2. krogu Lige prvakov. Barcelona je na koncu poskrbela za najvišji poraz slovenskih prvakov med evropsko elito - 45:21.

Barcelona po uvodnem porazu v Szegedu tokrat ničesar ni prepustila naključju in od prve minute pritisnila na igralce Celja PL. Domači so že v 10. minuti povedli z 8:3 in tudi v nadaljevanju brez večjih težav ohranjali visoko prednost. Barcelona je ob polčasu vodila z 21:13.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali podobno zgodbo. Visoka in gibljiva obramba Barcelone je slovenskim prvakom povzročala velike težave pri organizaciji napada, na drugi strani pa so Katalonci brez večjih težav višali svojo prednost. Na koncu je bilo 45:21 za domače, s čimer so pivovarjem zadali najvišji poraz v najelitnejšem tekmovanju.

Luka Cindrić je bil z osmimi zadetki najboljši strelec Barcelone, pri Celju je bil s petimi zadetki najučinkovitejši Diogo Silva. Celjani bodo naslednjo nedeljo v Zlatorogu gostili danski Aalbrog.