Mariborčani proti Velenju do prve zmage v sezoni

Anamarija Valentina Dajnko

Rokometaši mariborskega Branika so na prvi domači tekmi v novi sezoni navdušili. V dvorani Tabor so v 3. krogu gostovali rokometaši velenjskega Gorenja, ki so jih vijoličasti premagali s 25:22.

Domača ekipa je tekmo bolje začela in hitro prevzela pobudo. V 8. minuti je za 4:1 zadel Nikola Ranevski, Velenjčani pa so se prvič resneje približali v 16. minuti, ko je Matanović prednost domačih stopil na 7:6. V prvem delu je blestel mariborski vratar Mark Ferjan, ki je odlično zaustavljal nalete gostov, njegovi soigralci pa so njegove obrambe uspešno izkoriščali. Maribor je ob odmoru vodil s 13:9.

Na začetku drugega dela so gostje pričakovano pritisnili in se v 37. minuti, ko je zadel nekdanji igralec Maribora Celminš približali na 15:14. Šok za zasedbo Marka Šibile je sledil dobro minuto kasneje, ko je razigrani Filip Jerenec nespretno posredoval ob Celminšu in prejel rdeči karton. Gostje so nato prišli do izenačenja (16:16 in 17:17), Šibila pa je reagiral z minuto odmora. V zadnji četrtini tekme smo spremljali oster boj, v odločilnih trenutkih pa je bil nekajkrat znova na pravem mestu Ferjan. Z mirnimi zaključki in odlično igro v obrambi je izstopal tudi današnji kapetan Maribora Andraž Velkavrh, ki je dosegel tudi zadnji gol za domače.

Najboljši strelec Maribora je bil Jerenec s šestimi goli, pri Velenjčanih pa je gol več dosegel Matic Verdinek.

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: “Po takšni zmagi so občutki fantastični. Mi smo ves čas verjeli, da delamo dobro in da je  pravzaprav le vprašanje časa, kdaj bomo to pokazali na igrišču. Danes so bili fantje proti izvrstnemu nasprotniku izredno borbeni in razpoloženi. Velenjčani so na začetku malenkost zaspali, mi pa smo povedli. Nasprotnik nas je nato celo tekmo lovil in nas tudi ulovil, ampak mi nismo nehali verjeti. Tudi v tem se vidi moč ekipe. Do zadnjega se nismo predali in izkoristili ves naš talent ter zasluženo zmagali. Rad bi čestital vsem igralcem in vsem sodelavcem za zmago nad Velenjem, ki jo je Maribor dolgo čakal.

Andraž Velkavrh, igralec tekme, RK Maribor branik: “Vedeli smo s kom igramo. Gorenje je tudi edina ekipa, ki ji lani nismo odvzeli točk, zato je bila motivacija še toliko večja. Vedeli smo tudi, da bomo morali za zmago garati vseh 60 minut, kar nam je zmanjkalo na prvih dveh tekmah. Vrnili smo točki z Novega mesta, zato lahko pozitivno gledamo naprej. Danes so nam pripomogle tudi odlične obrambe Marka Ferjana ter odlična publika, na krilih katere smo uspeli premagati favorizirano Velenje.