Slovenke so v Mariboru nadigrale Kosovo

Twitter/RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je uspešno začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2020. Slovenija je v dvorani Lukna z 32:23 premagala Kosovo.

Slovenke so v Mariboru upravičile vlogo favoritinj in slavile tudi z zelo okrnjeno postavo. Selektor Uroš Bregar je celotno tekmo odigral brez “prve violine” Ane Gros in drugih svojih prvokategornic, kot so Tjaša Stanko, Nina Zulić, Polona Barič in Alja Varagić.

“Rezervistke” so priložnost izkoristile in odigrale dobro tekmo. Hitro so si priigrale lepo prednost in polčas dobile s 16:10. Varovanke Bregarja so v nadaljevanju brez težav nadzirale dogajanje na igrišču, najvišja prednost pa je znašala 11 golov.

Pri Sloveniji je šest golov dosegla Jasmina Pišek, po pet pa so jih dosegle Hana Vučko, Nina Žabjek in Anika Strnad. Vratarka Maja Vojnović je zbrala 12 obramb.

Naš načrt je bil, da na današnjem dvoboju spočijem naše najboljše igralke in v ogenj pošljemo mlajše igralke, ki ponavadi v igro vstopijo pri desetih golih prednosti ali zaostanka. Tokrat je bilo breme dvoboja od prve minute na njihovih ramenih in prav je, da so občutile ta pritisk. S posameznimi obdobji v njihovi igri sem zadovoljen, z nekaterimi ne, a najbolj pomembno je, da smo osvojili načrtovani točki,” je po tekmi za RTV Slovenija dejal selektor Uroš Bregar.

Slovenke v nedeljo čaka tekma v Belorusiji, ki je na prvi tekmi s 40:30 klonila proti Nemčiji. Na EP, ki ga bosta decembra 2020 gostili Danska in Norveška, se uvrstita najboljši dve reprezentanci.