Slovenke v Belorusiji do pomembne zmage v boju za EP

RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na drugi kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo prihodnje leto na Norveškem in Danskem v Minsku z 31:29 premagala Belorusijo.

Zmaga proti Belorusiji, najhujši tekmici za drugo mesto v skupini 3, je pomemben kkorak v boju za EP. Izbranke selektorja Uroša Bregarja so tekmo nekoliko slabšo odprle, a se hitro predramile. Ko so pri rezultatu 4:3 prvič povedle, se Slovenke niso več zaustavile in v 12. minuti povedle že z 8:4. Do polčasa je prednost še naraščala in Slovenija je na odmor odšla s prednostjo 18:13.

Drugi polčas je bolje odprla Belorusija, a so se Slovenke vnovič hitro predramile. V 37. minuti je pri izidu 18:20 Bregar zahteval minuto odmora, po kateri je sledil delni izid 5:1 za Slovenijo in na semaforju je pisalo 19:25. V končnici so Slovenke mirno nadzirale dogajanje in se na koncu razveselile pomembne zmage.

Prvo ime tekme je bila z 11 goli Ana Gros.

Slovenke bodo drugi kvalifikacijski ciklus za EP 2020 igrale marca prihodnje leto, ko se bodo dvakrat pomerile z Nemkami, tretji pa maja, ko bodo najprej gostovale na Kosovu, nato pa gostile Belorusinje.

Na EP se bosta iz skupine 3 prebili dve najbolje uvrščeni izbrani vrsti. Slovenija je v četrtek v Mariboru na uvodni kvalifikacijski tekmi premagala Kosovo z 32:23.