Mariborčani proti Celju popustili v drugem polčasu

RK Celje Pivovarna Laško

Po 5. krogu Lige NLB na vrhu lestivce s 100 odstotnim izkupičkom še naprej vztrajata Celje in Ribnica. Celjani so v štajerskem derbiju v drugem polčasu zlomili odpor Maribora, Ribnica je bila v gosteh boljša od Izole.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v petem krogu Lige NLB pomerili z ekipo Maribora Branik, s katerim so se v zadnjem dvoboju v Taboru razšli brez zmagovalca. Tokrat je bilo povsem drugače, Celjani so namreč dosegli še peto prepričljivo zmago v prvenstvu in se znova zavihteli na vrh, kjer imajo skupaj z Ribnico že štiri točke prednosti pred ostalimi, v naslednjem krogu pa jih čaka domači derbi z Velenjem.

V prvem polčasu štajerskega obračuna so bili gledalci priča izenačeni igri. Celjani so povedli s 7:4, a so jih domači ujeli (10:10), ob polčasu pa so imeli aktualni prvaki gol prednosti – 11:12. Drugi polčas so pivovarji začeli s trdnejšo obrambo in že po osmih minutah igre prednost povišali na plus šest (19:13). Celjani so v zaključku brez težav zadržali visoko prednost in na koncu slavili z 31:23.

Pri Celju sta Diogo Silva in Josip Šarac dosegla po šest zadetkov, pri Mariboru sta bila s petimi najučinkovitejša Dani Zugan in Adrian Miličević.

S polnim izkupičkom se po 5. krogu lahko pohvali tudi Ribnica, ki je bila sredi tedna z 28:25 v gosteh boljša od Ribnice, Velenjčani so pred svojimi navijači s 37:32 odpravili Koper.