Krimovke sezono v Ligi prvakov odprle z domačim porazom

Rokomet ostalo 6. Okt 201919:03 > 19:05
alesfevzer

Rokometašice Krima so novo sezono Lige prvakov odprle doma. Na Kodeljevem so gostile novinca v ligi, češki Banik iz Ostrave, ki je bil boljši z 29:31 (14:13).

V prvem polčasu so gledalci na Kodeljevem spremljali srečanje gol za gol, prve so za dva povedle gostje (7:5). V prvem polčasu se je pri Krimu poškodovala Nizozemka Van Kreijeva, korak Ljubljančank s češkim predstavnikom je držala Alja Varagić, ki je že v prvem polčasu dosegla 8 zadetkov.

V prvi polovici drugega polčasa smo videli scenarij iz prvega dela igre – srečanje gol za gol. Čehinje so na +3 (23:20) ušle v 43. minuti, pet minut kasneje so vodile tudi s +4 (27:23). Krimovke se niso vdale, Polona Barić je dosegla zadetek za izenačenje na 28. Gostje so preko Jane Šustkove v 56. minuti znova povedle, minuto pred koncem pa je Alja Varagić zapravila priložnost za izenačenje na 30. Čehinje so dosegle še 31. zadetek in se veselile zmage z 31:29.

Najučinkovitejša strelka srečanja je bila Alja Varagić, ki je dosegla 12 zadetkov, Polona Barić je prispevala 6 golov. Pri Čehinjah je bila s šestimi goli najuspešnejša Dominika Zachova.