Celjani na 119. derbiju nadigrali Velenjčane

Slavko Kolar

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige NLB v Zlatorogu gostili ekipo Gorenja Velenje, proti kateremu so s superpokalno tekmo otvorili sezono 2019/2020. Tudi danes pa so pred svojimi navijači slavili, bilo je 33:21.

Že 119. derbi teh dveh ekip so odločneje začeli domači, ki so si po uvodnem vodstvu gostujoče ekipe z 0:1, hitro priigrali prednost in se v prvem delu niso več ozirali nazaj. Odlično je delovala celjska obramba, ki je preprečevala zaključke gostom, za njimi pa je bil na visokem nivoju tudi Klemen Ferlin. Po 3:1 se je prednost višala, že v 12. minuti pri 6:3 je trener Velenja zahteval prvo minuto odmora, ki pa ni spremenila razmerij na igrišču. Odlična obramba in nekaj hitrih nasprotnih napadov so poskrbeli za prednost 9:4, pri 12:6 je bilo razmerje zadetkov med tekmecema podvojeno in kazalo je na visoko prednost ob zaključku prvega polčasa. Tudi menjave v domačih vrstah so prispevale svoje, ritem ni padel kot na prejšnjih tekmah, se je pa v visokem ritmu v zaključku prvega dela prikradlo nekaj napak, ki so jih Velenjčani kaznovali in malce omilili prednost, ki pa je ob polčasu vseeno znašala pet zadetkov razlike.

V drugem polčasu Celjani niso popuščali. Še naprej so igrali izjemno borbeno, v obrambi ves čas igrali na visokem nivoju, kar je gostom povzročalo velike težave in razlika je naraščala ves čas. Gostje so poizkušali z menjavami tako vratarja, igralcev, a predvsem v napadu niso imeli idej kako prebiti trdno obrambo in kako premagati Ferlina za njo. Napad domačih je bil ves čas na visokem nivoju, mrežo je najbolj polnil Marguč, ki je dosegel osem zadetkov brez zgrešenega strela, pet jih je dodal Šarac. Prav tako so še naprej visok ritem držale menjave in nadaljevale delo svojih predhodnikov. V zadnjih deset minut se je tako vstopilo že z dvoštevilčno razliko, ki je bila najvišja +13, ob koncu pa je bilo velikih dvanajst zadetkov razlike, kar je bilo dovolj za prepričljivo, že 88. zmago na medsebojnih derbijih.

Klemen Ferlin, vratar Celja Pivovarne Laško: “Nismo pričakovali tako suverene zmage, a pokazal se je naš odnos, velika borbenost in želja vsakega posameznika, da prikaže tisto najbolje kar zna. To nam je uspelo, hkrati pa nam je to pokazatelj kako se lotiti naslednjih tekem. Vsi, ki so vsi vstopili, so dali svoj prispevek k zmagi, delali smo malo napak in to je ključ do zmag, kot je bila današnja.”

Matic Verdinek, igralec Velenja: “V tekmo nismo šli na pravi način, bili smo počasni, izgubljali žoge in nismo igrali hitre igre, kot jo znamo. Premalo smo izkoriščali krila, kontre, v obrambi nismo bili na dovolj visokem nivoju, prav tako pa smo grešili v napadu, Celjani so se na nas dobro pripravili, vse to kaznovali in zasluženo visoko zmagali.”