Zmaga Krima na Švedskem, poraz Celja v Franciji

Rokomet ostalo 13. Okt 201920:19 > 20:42
RK Krim Mercator

Krim je na gostovanju pri Sävehofu prišel do prve zmage v Lige prvakinj letos (25:21), pivovarji so klonili pri PSG-ju (27:18). V Belorusiji se je končala evropska pot Ribnice, nadaljujeta pa jo Gorenje in Maribor, ki sta izločila srbskega predstavnika in predstavnika Ferskih otokov.

Krim Mercator je prišel do prve zmage v novi sezoni rokometne Lige prvakov. Krimovke so proti Sävehofu vodile že po prvem polčasu (13:10), na koncu pa slavile s 25:21 in po porazu proti češkem Baniku v 1. krogu, na Švedskem prišle do prve zmage v Ligi prvakov letos. Nina Zulić je dosegla 6 zadetkov, 4 gole so prispevale Alja Varagić, Polona Barić in Valentina Klemenčič.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu Lige prvakov gostovali v Parizu. Pivovarji so proti PSG-ju v prvih 30-ih minutah zaostajali za dva gola (11:13), na koncu pa so naši državni prvaki izgubili z 9 zadetki razlike – 27:18. Jan Grebenc je bil najboljši celjski strelec s 5 zadetki.

Riko Ribnica je na prvem srečanju EHF pokala proti SKA Minsku doma remizirala s 33:33, na povratnem srečanju v Belorusiji pa izgubila z 28:23 (13:13) in se s tem porazom poslavlja od Evrope. Rok Setnikar je dosegel 5 zadetkov, Jan Pucelj in Gašper Horvat sta dodala 4 gole.

Gorenje je po zmagi na prvem srečanju v Pokalu EHF v gosteh proti Metaloplastiki z 32:24, srbskega predstavnika premagalo tudi na povratnem srečanju doma. Velenjčani so slavili z 32:29 (15:16). Vlado Matanović je dosegel 11 zadetkov, 7 jih je prispeval Matic Verdinek.

Maribor Branik je obe srečanji v pokalu Challenge odigrali na Ferskih otokih. Po včerajšnjem porazu za gol (25:24) so danes proti H71 prišli do zmage z 31:24 (17:10). Luka Kljun je 8-krat zatresel nasprotnikovo mrežo, 5 golov je dodal Filip Jerenec.