Gyor na Kodeljevem premočan za Krimovke

alesfevzer

Aktualne evropske prvakinje iz Gyora so bile v 3. krogu rokometne Lige prvakinj na Kodeljevem s 33:21 boljše od Krim Mercatorja.

Krimovke so gostujočo mrežo prvič zatresle v osmi minuti, ko je na 1:3 znišala Valentina Klemenčič. Gyor je tudi v nadaljevanju brez večjih težav nadzoroval potek dogajanja na igrišču in ob polčasu vodil s 13:9.

Gostje so v drugem polčasu zadržale prednost in jo še povišale. V 45. minuti so povedle z devetimi zadetki prednosti (16:25) in jasno je bilo, da bo zmaga odšla na Madžarsko. Gyor je imel najvišjo prednost ravno ob zaključku srečanja – 21:33.

Za Ljubljančanke sta Nina Zulić in Alja Varagić dosegli po pet zadetkov, pri Gyoru je bila s sedmimi najbolj razpoložena Eduarda Amorim.