Getty Images/Alex Grimm

Rokomet

21.11.2019 | 06.34 > 06:47

Domači zmagi za Velenjčane in Celjane

Včeraj se je začel 11. krog Lige NLB v rokometu. Gorenje Velenje je doma premagalo Dobovo z 29:25. Celjani pa so bili doma pričakovano boljši od Trima iz Trebnjega s 30:22.

Maribor Branik Gorenje Velenje

RK Maribor Branik

S tekmama v Celju in Velenju se je v sredo začelo 11. kolo Lige NLB. Gorenje Velenje je na obračunu sosedov s prvenstvene lestvice gostilo Dobovo. Po zmagi z 29:25 so se ose v osvojenih točkah izenačile s tekmeci in jih zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi zadetki na četrtek mestu lestvice tudi prehitele. Celje Pivovarna Laško medtem po polovici prvega dela tekmovanja ostaja pri polnem izkupičku. V dvorani Zlatorog so Štajerci v zadnjih 16 minutah in pol pripravili delni niz 8:2, ki jih je popeljal do zmage proti trenutno tretjeuvrščenemu Trimu iz Trebnjega (30:22).

RK GORENJE VELENJE 29:25 MRD DOBOVA (16:11)
Verdinek 7 (1), Kavčič 6; Markušić 9 (2), Sintič 5 (3).

Velenjski rokometaši so po bledem uvodu v sezono uredili svoje vrste in na domačih tleh premagali v tej sezoni vroče Posavce, veliko bolj pomembna tekma pa jih čaka v nedeljo, ko bodo v Skopju branili pet golov s prve tekme tretjega kroga evropskega pokala EHF. V primeru uspešnega gostovanja v Severni Makedoniji se bodo prebili v skupinski del drugega najmočnejšega tekmovanja na stari celini.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Matic Verdinek s sedmimi in Aleks Kavčič s šestimi goli, v gostujoči pa je Dorian Markušić dosegel devet, Marko Sintič pa pet.

Leban 7 (5), Marguč 6 (3); Hamidović (1), Kotar, Didovič in Šešič po 4.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so postopoma lomili odpor dolenjskih rokometašev. Po izidu 4:4 so povsem zavladali na domačem parketu in v 14. minuti povedli za tri gole (7:4). V nadaljevanju so zaigrali toplo-hladno, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v 25. minuti, ko je bilo 14:10.

Do 45. minute je bila tekma povsem izenačena, Celjani pa so bili vseskozi v rahli prednosti. Po njihovem vodstvu s 23:21 so odločno pohodili stopalko za plin ter si šest minut kasneje priigrali prednost sedmih zadetkov (28:21). Po tej razliki je bilo docela jasno, da bo zmaga ostala v Zlatorogu.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Patrik Leban s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v gostujoči pa so Dino Hamidović, Marko Kotar, David Didovič in Dean Šešić dosegli po štiri zadetke.