EHF

Rokomet

01.12.2019 | 21.07

Pivovarji nepričakovano pokleknili na Norveškem

Rokometaši CPL so v 10. krogu LP gostovali na Norveškem, pri zadnjeuvrščenem Elverumu. Za varovanci Tomaža Ocvirka je slab dan, norveški predstavnik je prišel do prve zmage v tej sezoni EHF Lige prvakov. Boljši je bil s kar 37:26 (21:13).

Elverum - CPL

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Ligi prvakov danes gostovali pri zadnjeuvrščenem Elverumu, ki še ni imel zmage v tej sezoni Lige prvakov. S točko je bil norveški predstavnik na zadnjem 8. mestu skupine A.

Norvežani so bolje začeli dvoboj, z delnim izidom 5-0 so pobegnili na 13:8, prvi polčas so dobili za 8 - 21:13. V drugem polčasu je Elverum držal prednost 8-9 zadetkov, povedel tudi za 12 (37:25), na koncu pa do prve zmage prišel z visokim rezultatom - 37:26.

Pri pivovarjih je bil najučinkovitejši Kristjan Horžen, ki je dosegel 5 golov. To je bila zadnja evropska tekma za Celjane v letošnjem letu, spomladi jih čakajo še štirje obračuni. V Zlatorogu bosta gostovala PSG in Barcelona, v gosteh pa bosta nasprotnika varovancev Tomaža Ocvirka Aalborg in Flensburg.