EHF

Rokomet

01.12.2019 | 21.07

Pivovarji nepričakovano pokleknili na Norveškem

Rokometaši CPL so v 10. krogu LP gostovali na Norveškem, pri zadnjeuvrščenem Elverumu. Za varovanci Tomaža Ocvirka je slab dan, norveški predstavnik je prišel do prve zmage v tej sezoni EHF Lige prvakov. Boljši je bil s kar 37:26 (21:13).

Elverum - CPL

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Ligi prvakov danes gostovali pri zadnjeuvrščenem Elverumu, ki še ni imel zmage v tej sezoni Lige prvakov. S točko je bil norveški predstavnik na zadnjem 8. mestu skupine A.

Norvežani so bolje začeli dvoboj, z delnim izidom 5-0 so pobegnili na 13:8, prvi polčas so dobili za 8 - 21:13. V drugem polčasu je Elverum držal prednost 8-9 zadetkov, povedel tudi za 12 (37:25), na koncu pa do prve zmage prišel z visokim rezultatom - 37:26.

Pri pivovarjih je bil najučinkovitejši Kristjan Horžen, ki je dosegel 5 golov. To je bila zadnja evropska tekma za Celjane v letošnjem letu, spomladi jih čakajo še štirje obračuni. V Zlatorogu bosta gostovala PSG in Barcelona, v gosteh pa bosta nasprotnika varovancev Tomaža Ocvirka Aalborg in Flensburg.

Po Grčiji padla tudi Bolgarija

Slovenske košarkarice uvodni cikel kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 končujejo z dvema zmagama. Po četrtkovi zmagi nad Grčijo, so po hudem boju v Sofiji z 72:64 ugnale še bolgarsko izbrano vrsto. Do zmage so prišle z odlično obrambo v drugih dvajsetih minutah.

Poraz pivovarjev na Madžarskem

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige prvakov gostovali na Madžarskem. Po dobrem prvem polčasu (14:14) so na koncu izgubili s 24:31. To je bil 5. poraz Celjanov v Ligi prvakov, z eno zmago in dvema točkama ostajajo na 6. mestu, ki po rednem delu še vodi v izločilne boje.

Celjani v derbiju premagali Ribnico

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju 8. kroga rokometne lige NLB gostovali v Ribnici. V obračunu edinih ekip s 100% izkupičkom v prvih 7. krogih so Ribnici prizadejali prvi poraz v DP-ju v tej sezoni. Ob polčasu so vodili za dva gola (13:11), dvoboj pa na koncu dobili s

Zmaga Krima na Švedskem, poraz Celja v Franciji

Krim je na gostovanju pri Sävehofu prišel do prve zmage v Lige prvakinj letos (25:21), pivovarji so klonili pri PSG-ju (27:18). V Belorusiji se je končala evropska pot Ribnice, nadaljujeta pa jo Gorenje in Maribor, ki sta izločila srbskega predstavnika in predstavnika Ferskih otokov.