Vranješ na priprave povabil 24 igralcev

Rokomet ostalo 19. Dec 201922:51 > 22:59
RZS/Twitter

Novi selektor moške rokometne reprezentance Slovenije Ljubomir Vranješ je na priprave povabil 24 igralcev. V primerjavi s prvim seznamom Uroša Zormana je prečrtal brata Skube, Matica Verdineka in Vida Poteka.

Vranješ je na spisek uvrstil Blaža Blagotinška, Deana Bombača, Nejca Cehteta, Darka Cingesarja, Jureta Dolenca, Klemna Ferlina, Matica Grošlja, Nika Henigmana, Kristjana Horžena, Blaža Janca, Urha Kastelica, Vida Kavtičnika, Tilna Kodrina, Urbana Lesjaka, Boruta Mačkovška, Gašperja Marguča, Žigo Mlakarja, Roka Ovnička, Gregorja Potočnika, Simona Razgorja, Maria Šostariča, Roka Zaponška, Miho Zarabca in Igorja Žabiča. S prvotnega seznama je prečrtal Staša in Sebastijana Skubeta, Matica Verdineka in Vida Poteka.

Slovenska izbrana vrsta bo priprave na Evropsko prvenstvo začela na dan samostojnosti in enotnosti, v četrtek 26. decembra. V celoti jih bo preživela v standardni bazi v Zrečah, ki ji v zadnjih letih omogoča optimalne pogoje za nemoteno delo. Novi selektor se bo zavoljo klubskih obveznosti – isti dan njegov Kristianstad v Helsingborgu čaka tekma švedskega prvenstva – ekipi priključil dan po zboru.

Ognjeni krst bo Ljubomir Vranješ na slovenski klopi doživel 3. januarja ob 19. uri na pripravljalni tekmi proti Severni Makedoniji v Slovenj Gradcu. Dan kasneje se bo Slovenija v Trbovljah ob 17.30 pomerila še s Črno goro.

V švedski Göteborg, kjer bo začela nastope na svojem 12. evropskem prvenstvu, se bo Slovenija podala 8. januarja. Uvodni obračun v skupini F jo čaka dva dni za tem, ko se bo ob 20.30 v dvorani Scandinavium pomerila s Poljsko. V nedeljo, 12. januarja ob 18.15 sledi obračun s gostitelji Švedi, dva dni za tem ob 20.30 pa še s Švicarji. V drugi del tekmovanja, ki bo potekalo v dobrih 250 kilometrov južno oddaljenem mesto Malmö, bosta napredovali najboljši reprezentanci skupine.

Ljubomir Vranješ, selektor slovenske moške članske reprezentance:
“Na spisek igralcev za priprave pred evropskim prvenstvom sem uvrstil 24 rokometašev. Nekaj posameznikov se bo namreč reprezentanci zaradi obveznosti priključilo nekoliko kasneje. Po drugi strani bom lahko tako tudi v živo bolje spoznal več igralcev, ki kandidirajo za nastop v dresu Slovenije. Izjemno se že veselim začetka priprav. Prepričan sem, da bodo fantje tja prišli izjemno motivirani in z željo po uspehu, do katerega nas lahko vodi le trdo delo.”