Slovenci na uvodu EP do zmage proti Poljakom!

Rokomet ostalo 10. Jan 202019:39 > 19:48
RZS/Twitter

Slovenski rokometaši so na uvodni tekmi 14. evropskega prvenstva v Göteborgu premagali Poljake z rezultatom 26:23. Poškodba Cingesarja.

Naša reprezentanca je tekmo začela z agresivno obrambo (6-0) in začetno postavo Ferlin, Mačkovšek, Blagotinšek, Dolenec, Bombač, Janc in Cingesar. Prvi se je na tekmi med strelci pri naših vpisal Blagotinšek, ki je poskrbel za izenačenje na 1:1. Kasneje je krožni napadalec slovenske reprezentance tudi dosegel zadetek za vodstvo. Odličen začetek naših sta iz protinapadov kronača Cinegsar in Janc. V 7. minuti je Slovenija vodila s 4:1.

Tudi v nadaljevanju so Poljaki vseskozi lovili našo reprezentanco. V 12. minuti je bil po golu Cingesarja rezultat 7:4. V 19. minuti po dveh golih Mačkovška pa 9:6. Poljska reprezentanca je nato skorajda prišla do izenačenja toda to jim je preprečil Ferlin, ki jim je ubranil dve zaporedni sedemmetrovki. Janc je s tretjim zadetkom na tekmi v 25. minuti poskrbel za 12:9 toda trdoživi Poljaki niso popuščali. Izid polčasa je bil 13:11 za naše.

Drugi polčas je z golom za 14:11 odprl Tilen Kodrin. V 37. minuti pa Mačkovšek s svojim četrtim golom za 16:13. Malenkost kasneje je Janc v protinapadu priigral izključitev in sedemmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Dolenec ter prednost povišal na +4 (17:13). Poljski selektor Patryk Rombel je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. Janc je iz protinapada zadel za 18:13.

Slovenija je v drugem polčasu vodila že vodila z 21:16 toda Poljaki so se uspeli približati na -3. Možnosti za njihovo zmago je pokončal Mačkovšek, ki je z izvrstnim zaključkom zadel za 22:18. Malo kasneje je bilo znova +5, ko je zadel Dolenec. V 54. minuti, ko je Blagotinšek zadel še petič na tekmi za rezultat 25:20 pa je bilo bržkone jasno, da je srečanje odločeno.