Getty Images/Alex Grimm

Rokomet

14.01.2020 | 20.20

EHF EURO: Po Poljski in Švedski padla tudi Švica!

Reprezentanca Slovenije je po zmagah proti Poljski in Švedski na Evropskem prvenstvu v rokometu vpisala še tretjo zmago v skupinskem delu. Varovanci Ljubomira Vranješa so bili z 29:25 (16:10) boljši od Švice. Naša reprezentanca v drugi del tekmovanja prenaša obe točki.

Slovenija

RZS/Twitter

Slovenija

Po zmagah proti Poljski in Švedski je varovance Ljubomira Vranješa v skupinskem delu čakal še obračun proti Švici. Pred tekmo je selektor Slovenije opravil še drugo menjavo v prvem delu prvenstva, Horžena je zamenjal Kavtičnik, ki pa zaradi natrgane mišice ni igral.

Po slabšem začetku obeh ekip in raztrgani igri so izbranci našega selektorja še v prvem polčasu stvari postavili na svoje mesto. V zadnji tretjini prvega dela igre so z golom Blaža Janca povedli za +6 (12:6), s takšno prednostjo pa je Slovenija odšla tudi na odmor med polčasoma (16:10). V drugem polčasu je Ljubomir Vranješ nekoliko premešal postavo, a je naša reprezentanca nadaljevala v enakem tempu. Ko smo v 45. minuti z golom Igorja Žabiča povedli s 24:17 se je zdelo, da je zmagovalec odločen. Trdoživi Švicarji se niso predali, zaostanek so znižali na -4, a sta mirno končnico našim z goloma zagotovila Dolenec in Šoštarič (27:21). Po zadnjem zvoku sirene je je bil rezultat na semaforju 29:25.

Najboljši strelec srečanja je bil z 8-imi goli Švicar Andy Schmid. Pri Sloveniji je 6 golov dosegel Miha Zarabec, 4 so dodali Jure Dolenec, Blaž Janc in Nik Henigman. Slovenija je skupinski del končala na prvem mestu, s 100% izkupičkom in v drugi del tekmovanja prenaša dve točki.

Slovenija je u prvoj fazi ostvarila sva tri trijumfa i prvenstvo nastavlja sa maksimalnim brojem bodova, dok su se Sajdžije posle drugog neuspeha najverovatnije oprostile od šampionata. Najbliži mestu u drugoj fazi iz ove grupe su Šveđani, koji večeras igraju sa Poljskom, koja je bez bodova.

Najefikasniji u ekipi selektora Ljubomira Vranješa bili su Zarabec sa 6, odnosno Dolenec, Henigmani Janc sa po 4 pogotka, dokje Smid predvodio Švajcarsku sa 8 golova.

Austrija bila sigurna protiv Severne Makedonije 32:28 (18:12) za treći trijumf u grupi B. Austrijanci su dominirali i u jednom trenutku su imali i 11 golova prednosti.

Veber je bio najefikasniji sa 7 golova, Bilik je dodao 6, a Božović 5. Makedonaci su još ranije ostali bez šanse da se plasiraju u drugi krug, a u drugom porazu Stoilov je postigao 5, a Georgievski, Kuzmanovski, Lazarov, MAđovski, Peševski i Popovski po 3.

Večeras se sastaju Češka i Ukrajina.

Prvu pobedu na prvenstvu upisala se selekcija Francuske i to protiv Bosne i Hercegovine - 31:23 (17:10). Galski petlovi su najveće razočaranje Evropskog šampionata i nećemo ih gledati u nastavku takmičenjam, a u duelu sa BiH odskočili su Porte sa 7 i Gigu sa 5 golova. U trećem neuspehu bosanskohercegovačkog tima Panić je postigao 8, Prce 6, a Haseljić 3 pogotka.

Večeras se sastaju selekcije Portugala i Norveške za prvo mesto u grupi.