EP: Padli Portugalci, ostajamo v boju za polfinale!

Rokomet ostalo 21. Jan 202017:43 > 17:43
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rokometna reprezentanca Slovenije se je po porazu proti Madžarski vrnila nazaj na zmagovalne tire. Varovanci Ljubomira Vranješa so z 29:24 (15:14) premagali Portugalce in na ta način ostajajo v boju za polfinale. Jutri ob 18:15 nam bo na poti med 4 najboljše stala Norveška.

Slovenija je v Malmöju uspela upravičiti vlogo papirnatega favorita in to proti Portugalski, ki velja za najprijetnejše presenečenje prvenstva in je domov že po prvem delu poslala veliko Francijo.

V prvem polčasu smo gledali igro gol za gol, na odmor so s prednostjo enega gola odšli trdoživi Portugalci (15:14). Vse do 46. minute se nobeni reprezentanci ni uspelo odlepiti od druge, Slovenija je prav takrat z golom Nika Henigmana prvič na tekmi povedla s +2 (23:21). Borut Mačkovšek je zadel za 24:21, Jure Dolenec pa je s tremi zaporednimi zadetki povišal na +5 (27:22). Naši fantje so srečanje nato mirno pripeljali do konca in slavili že 6. zmago v 7. srečanju EURA.

Za Slovenijo je Blaž Janc je dosegel 7 golov, Jure Dolenec in Borut Mačkovšek sta jih dodala po 6. Za Portugalce je Andre Gomes prispeval 6 golov.