Velenjčani odščipnili točko Celjanom

Twitter/RK Celje PL

Rokometaši Gorenja Velenja so kot prvi v tej sezoni Lige NLB odščipnili točko zasedbi Celja Pivovarne Laško. Po uspešno izvedenem strelu Matica Verdinka s sedmih metrov tri sekunde pred koncem sta večna rivala 120. medsebojni derbi zaključila z rezultatom 23:23.

Velenjčani in Celjani so se na tretji medsebojni tekmi v sezoni razšli brez zmagovalca. Tako so oboji končali dolg niz zmag, Velenjčani so pred tem slavili desetkrat, Celjani pa šestnajstkrat. Za oboje je to tudi prvi neodločen izid v sezoni. Celje Pivovarna Laško, ki je pred tem dvakrat premagala Gorenje Velenje (v Superpokalu in v prvenstvu), ostaja vodilno, Velenjčani pa so še vedno na tretjem mestu.

Gledalci v Rdeči dvorani so spremljali izenačen prvi polčas, v katerem so večinoma pobudo imeli domači, ki so nekajkrat vodili za tri gole, a so Celjani tudi prišli do vodstva z dvema zadetkoma. Na glavni odmor so gostje nesli gol prednosti.

V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena bitka, v 38. minuti pa so domači prvič na tekmi povedli za štiri, ko je Matic Verdinek zadel za 16:12. Toda Celjani so hitro odgovorili in izid spet poravnali. Do konca tekme sta bili ekipi bolj ali manj poravnani, Celjani so v 58. minuti prek Tilna Kodrina povedli s 23:22, Velenjčani pa so ob koncu tekme prišli do točke po sedemmetrovki Verdinka.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Verdinek s sedmimi goli, šest jih je dosegel s sedmih metrov, pri Celjanih pa sta po štirikrat zadela Josip Šarac in Kristjan Horžen.

Gorenje Velenje bo v 18. krogu 13. februarja gostovalo v Ormožu, Celje Pivovarna Laško pa bo dan prej gostila Koper.