Uroš Zorman zapušča Kielce in se vrača v domovino

Getty Images

Uroš Zorman nekdanji odlični slovenski reprezentant in rokometaš po devetih letih zapušča Kielce, kjer je zadnji dve leti deloval kot trener. Vrača se v domovino, zaenkrat ostaja samo pomočnik selektorja slovenske rokometne reprezentance.

Getty Images

Uroš Zorman zadnjih devet let deluje predvsem na Danskem. Leta 2011 je postal še kot rokometaš član Kielc, kjer se je potem leta 2018 tudi upokojil. Takoj je začel delovati tudi kot pomočnik trenerja pri tem klubu, kjer pa bo deloval samo še do konca letošnje sezone oziroma do 1. julija.

Ko sem končal športno kariero, je moja družina odšla v Slovenijo. Zdaj sem že drugo sezono sam v Kielcah in težko je živeti na tak način. Že dolgo razmišljam, kaj bi storil. Klub in Kielce kot mesto sta moj drugi dom. Toda na koncu se je bilo treba odločiti. Ni mi bilo lahko, toda družina je družina,” je za spletno stran kluba dejal nekdanji kapetan slovenske reprezentance Zorman.

“Seveda se želiš povzpeti. Začneš kot drugi trener, šele potem si želiš biti glavni. Upam, da mi bo uspelo, a kdaj in kje bomo videli. Zdaj je zdravje najpomembnejše, razmišljam le o družini in skupnem druženju. S Celjem trenutno ni ničesar. Pravkar smo zgradili hišo v drugem delu Slovenije, rad bi malo živel v njej. Vsekakor bom še naprej delal in poskušal ostati v svojem športu,” je še pojasnil Zorman, ki je v karieri kot igralec štirikrat osvojil Ligo prvakov, enkrat tudi s Kielcami.

Zorman bo še naprej ostal pomočnik selektorju slovenske reprezentance Ljubomirju Vranješu.