Gergeta: Vesel sem, da smo s klubi prišli do zaključka

Rokomet ostalo 11. Maj 202020:59 > 21:05
RK Celje Pivovarna Laško Facebook

V ponedeljek popoldne je potekala osma izredna seja Združenja Lige NLB (1. A državne rokometne lige). Na njej so predstavniki klubov s potrebno dvotretjinsko večino izglasovali sklep, s katerim se bo v prihodnjih dveh sezonah elitno slovensko klubsko tekmovanje razširilo na 14 sodelujočih moštev.

Obenem so se klubi Lige NLB zavezali, da bodo skupaj z drugimi ligami pod okriljem Rokometne zveze Slovenije in vodstvom le-te najkasneje pred koncem sezone 2020/21 pripravili strategijo tekmovalnega sistema moških ligaških tekmovanj ter uskladili časovnico implementacije.

V sezoni 2020/21 bo tako v Ligi NLB nastopala ista dvanajsterica klubov kot v zadnji sezoni (RK Celje Pivovarna Laško, RD Ribnica, RK Trimo Trebnje, RK Gorenje Velenje, MRD Dobova, RK Jeruzalem Ormož, MRK Krka, RD Koper, RK Slovenj Gradec 2011, RD Urbanscape Loka, RK Maribor Branik, RD Butan plin Izola), pridružili pa se jim bosta še najboljši ekipi zadnje sezone 1. B državne rokometne lige. To sta postali ekipi RD LL Grosist Slovan in MRK Ljubljana.

Klubi Lige NLB so sicer prvi predlog za spremembo podali konec marca. Tedaj so z dvotretjinsko večino izglasovali pogojni sklep, da se Liga NLB v sezoni 2020/21 razširi na 14 klubov, vendar bi se na koncu sezone ta vrnila na ducat udeležencev. Pri tem bi neposredno izpadli zadnjeuvrščeni moštvi, 11. in 12. uvrščeni ekipi pa bi za mesto v sezoni 2021/22 igrali dodatne kvalifikacije z najboljšima ekipama 1. B lige. Predstavniki klubov slednje so predlog na korespondenčnem glasovanju zavrnili, zato je bilo potrebno poiskati novo potencialno rešitev.

Sebastjan Gergeta, predsednik Združenja Lige NLB:
“Vesel sem, da smo s klubi prišli do zaključka razprave in na koncu sprejeli sklep, ki vsem udeležencem zadnje sezone Lige NLB prinaša razplet v športnem duhu. Pri razpravah smo se ozrli tudi na usmeritve in zaključke iz drugih rokometno razvitih držav. Sama razprava je bila dolga, na mizi smo imeli različna mnenja. Na koncu je poleg potrditve spremenjenega tekmovalnega sistema zelo pomembno tudi to, da se vsi klubi zavedajo pomembnosti in so se zavezali k temu, da pomagajo sooblikovati dolgoročno strategijo tekmovalnega sistema moških ligaških tekmovanj, ki bo pisala prihodnost slovenskega rokometa.”