URADNO – Uroš Zorman prevzema RK Trimo Trebnje

Getty Images

Kar se je že nekaj časa napovedovalo, je v sredo uradno potrjeno. Mesto prvega trenerja RK Trimo Trebnje bo v prihodnje zasedel nekdanji kapetan slovenske reprezentance Uroš Zorman.

Zorman s tem dobiva prvo priložnost v trenerski karieri. Nekoč eden izmed najboljših organizatorjev igre na svetu je v svoji karieri igral za Prule, Celje Pivovarno Laško, Ademar Leon, Ciudad Real ter nazadnje za poljske Kielce. Štirikrat je bil evropski klubski prvak, z reprezentanco osvojil srebro na domačem EP 2004, igralsko pot pa končal junija 2018. Za reprezentanco je odigral 225 tekem in prispeval 523 zadetkov.

Vsekakor gre za eno največjih legend slovenskega rokometa, ki je hitro izrazil tudi željo, da se po karieri preizkusi še v vlogi trenerja.

Gre za enega največjih legend slovenskega ter svetovnega rokometa, ki z novo sezono prevzema člansko ekipo RK Trimo Trebnje. Nazadnje je po koncu igralske kariere deloval kot pomočnik trenerja na Poljskem pri slovitem Talantu Dušebajevu, od oktobra 2018 pa opravlja vlogo pomočnika selektorja slovenske moške izbrane vrste.

Zorman je s Trimom iz Trebnja podpisal dveletno pogodbo, na klopi pa bo zamenjal Ivana Vajdla, ki je v prejšnji sezoni z ekipo osvojil zgodovinsko tretje mesto in Trimo po desetletju vrnil v Evropo.

Uroš Zorman, novi trener RK Trimo Trebnje, za klubsko spletno stran: “Zahvaljujem se vodstvu kluba za ponujeno priložnost, da lahko vodim tretjeuvrščeno ekipo minule sezone. Zame je to velik izziv, saj začenjam s samostojno trenersko kariero. Čaka nas zelo težko ter zanimivo obdobje, a verjamem, da se bomo ob koncu sezone lahko pogovarjali o številnih lepih stvareh. Obenem pričakujemo izjemno zanimivo državo prvenstvo ter igranje v EHF ligi. V čast mi je voditi ekipo iz Trebnjega, zato gremo k novim izzivom naproti. Gremo Trimo!