Rokometaši Gorenja izgubili v Skopju

Rokomet ostalo 21. Feb 201720:33 > 20:44
RK Gorenje Velenje/Facebook

Velenjčani so na povratni tekmi z Metalurgom doživeli poraz. Čeprav jim je tako v prvi polovici prvega kot prvi polovici drugega polčasa dobro kazalo, saj so si priigrali štiri zadetke prednosti, pa so odločilne minute bolje odigrali gostitelji.

Velenjčani so prvi polčas začeli dobro in imeli prvo polovico pobudo in tudi že lepo razliko. V 13. minuti je namreč Gregor Potočnik zadel že za 9:5. Toda pozneje je sledilo obdobje manj natančnih strelov, napak in tudi dobrih obramb domačega vratarja Darka Arsića (10 obramb v prvem delu), kar je pomenilo izenačenje v 25. minuti (12:12).

Ekipi sta tudi na glavni odmor šli praktično poravnani, rahlo prednost so si z lepo akcijo v zadnjih sekundah polčasa priigrali gosti, ko so s cepelinom podajalca Matjaža Brumna in strelca Luke Mitrovića povedli s 15:14.

V uvodu drugega dela so Velenjčani znova pokazali zobe in z delnim izidom 5:0 izenačili svojo najvišjo prednost (20:16) v 39. minuti. Imeli so kar nekaj priložnosti, da bi svoje vodstvo še povečali, toda znova so sledile napake in v 48. minuti so se gostitelji znova približali na zgolj zadetek (22:23).

V 51. minuti so izid znova tudi izenačili, dobrih pet minut pred koncem pa celo povedli s 25:24. Dve minuti pred koncem so domači vodili že za dva. Ko je Marko Nelovski minuto in pol pred koncem zadel za 27:25, je bilo konec velenjskih upov.