Barcelona predstavila okrepitve – tudi Makuca in Janca

Rokomet ostalo 6. Avg 202014:12 > 14:29
Twitter/FCBHandbol

Rokometni klub Barcelona, ki je osvojil rekordnih 9 naslovov v Ligi prvakov in 27 naslovov španskega prvaka, je uradno predstavil štiri okrepitve, med njimi tudi Slovenca Domna Makuca in Blaža Janca.

Poleg obeh slovenskih reprezentantov sta katalonskega velikana okrepila še Haniel Langaro in Luis Frade.

23-letni Janc je zadnje tri sezone igral na Poljskem za Kielce, 20-letni Makuc, ki velja za enega največjih rokometnih talentov na svetu, pa je nazadnje igral v Celju. Že kot 16-letnik je v sezoni 2016-17 debitiral v Ligi prvakov in postal prvi igralec, rojen v 21. stoletju, ki je zaigral v elitnem evropskem klubskem tekmovanju.

Oba sta podpisala štiriletni pogodbi, kar pomeni, da v klubu nanju v naslednjih letih resno računajo. Za Barcelono sicer že tri sezone uspešno igra Jure Dolenec.

Janc bo nosil majico s številko 18, Makuc pa 35, saj je “njegova” 34 v lasti Arona Palmarssona.

FC Barcelona