Gorenje slavilo v Novem mestu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v državnem prvenstvu zanesljivo premagali Ribnico (35:27), njihovi zasledovalci iz Velenja pa so prišli do prav tako visoke zmage v Novem mestu (35:23).

RK Gorenje Velenje/Facebook

Varovanci Mirka Skoka so bili v igri do konca prvega polčasa, ko so se Velenjčani z delnim rezultatom 5:0 odlepili, svojo prednost pa so v drugem polčasu zgolj še višali.

Na koncu je ta znašala kar 12 zadetkov (35:23), kar je Gorenju prineslo drugo zmago v Ligi za prvaka, Novomeščani pa so po porazu v Kopru zdaj klonili še pred domačimi gledalci. V domačem taboru sta bila strelsko najbolj uspešna Klobčar in Rašo, dosegla sta po šest golov, najboljši strelec tekme pa je bil gostujoči krilni igralec Matjaž Brumen (9 golov).