Fantastični Rublev do naslova v Hamburgu

ATP 27. Sep 202014:32 > 14:32
Pool, Getty Images

Ruski teniški igralec Andrey Rublev je osvojil svoj prvi naslov na turnirju serije 500 potem, ko je v finalu v Hamburgu s 6:4, 3:6 in 7:5 premagal Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Mladi Rus je v tej sezoni zabeležil že svojo 25. zmago in osvojil tretji naslov. Boljši rezultat od njega ima zgolj trenutna teniška številka ena Novak Đoković. Do lovorike v Hamburgu je trenutno 14. igralec sveta prišel v dveh urah in 21 minutah.

Začetek dvoboja je zaznamovala serija breakov po katerih je Rublev vodil s 3:2. Ruski teniški igralec je nato to prednost zadržal in prišel do zmage v prvem nizu.

V drugem nizu sta oba zelo dobro servirala. Toda, v četrti igre je Tsitsipasu uspelo priti do breaka, ki mu je nato zagotovil izenačenje v nizih na 1:1.

V odločilnem tretjem nizu se je odvijala prava borba in Tsitsipas je z breakom povedel s 3:2. Toda zaključek dvoboja je pripadel Rublevu. Rus je bil bolj agresiven in bolj zanesljiv. Tudi zaradi tega je tekmecu odvzel dva servisa za zmago in nov naslov.

Oba zdaj v nadaljevanju sezone čakajo dvoboji na Roland Garros.