Čilić drago prodal kožo, a izpadel v Monte Carlu

ATP 21. Apr 201711:08 > 13:48
Justin Setterfield/Getty Images

Albert Ramos Vinolas je premagal hrvaškega tenisača Marina Čilića na prvem četrtfinalnem dvoboju teniškega mastersa v Monte Carlu. Drugi polfinalni dvoboj igrata Cuevas in Pouille, tretjega Schwartzman in Nadal, četrtega pa Goffin in Djoković.

Alberto Ramos Vinolas je Marina Čilića premagal z rezultatom 6:2, 6:7 in 6:2 v nizih. Španec je izkoristil vsako od 17 napak Hrvata v prvem nizu in uspel povesti z 1:0 v nizih. Predvsem je sijajno serviral in Čiliću niti enkrat ni dovolil, da bi prišel do brejk priložnosti, sam pa je izkoristil eno od treh, da si je priboril prednost.

V drugem nizu je Čilić bolje uporabljal svoj “forhand”, dvoboj je bil do rezultata 3:3 zelo izenačen, potem pa je Španec napravil nov brejk in prednost zadržal vse do svojega servisa za zmago. Vseeno je Čilić ohranil mirno kri in sam odvzel servis nasprotniku.

Hrvat je uspel priti do tretjega niza po zmagi v podaljšani igri (7:5), povedel je že z 2:0, a se je Vinolas zbral in nato tehtnico vendarle prevesil v svojo korist. Španca zdaj v polfinalu čaka boljši iz dvoboja Cuevas – Pouille, medtem ko je težkopričakovani drugi polfinalni par potencialni obračun med Rafaelom Nadalom in Novakom Djokovićem.